Meclisin bütcesi yüzde 10 arttı

  • Home
  • Meclisin bütcesi yüzde 10 arttı
Meclisin bütcesi yüzde 10 arttı
Meclis Başkanlık Divanı, Şahin başkanlığında toplandı. Meclis'in bütçesinde yüzde 10 artış yapıldı.Abone ol

TBMM Başkanlık Divanı, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin başkanlığında toplandı. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda, Meclisin 2010, 2011 ve 2012 yıllarına ait bütçelerinin yanı sıra, Başkanlık Divanı üyelerinin dile getirdiği diğer konular görüşüldü.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Meclisin minesota seo 2010 yılı bütçesi yüzde 10,3'lük artışla 468 milyon 733 bin lira olarak belirlenirken, 2011 yılı için 530 milyon 803 bin lira, 2012 yılı için ise 475 milyon 152 bin lira öngörüldü.

Toplantıda söz alan TBMM İdare Amiri ve DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Cumhurbaşkanına vekalet eden TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in Muş havaalanında karşılanması sırasında yaşadığı sorunu anlattı. Sakık, karşılama protokolüne alınmadığını belirterek, ''Sorun bugün benim başıma geldi, yarın başkalarının da başına gelebilir'' dedi.

Toplantıda, protokolde milletvekillerine yer veren düzenleme hakkında bilgi verildi. TBMM Başkanı Şahin de sorunla ilgili olarak gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi.

Başkanlık Divanı üyeleri, çalışma koşulları ve Meclise personel alımında izlenen yöntemi eleştirdi. Odalarındaki teşrifatın eskiliğinden söz eden üyeler, personel alımı konusunda keyfi davranıldığı, kurum dışından atama yapılması yerine Mecliste birikimi olan personelden yararlanılmasını istedi. Bazı üyelerin milletvekillerine 3. eleman alımı konusundaki isteklerini dile getirmesi üzerine Şahin, talebi değerlendireceğini, ayrıca halkla ilişkiler binası için 2010 yılı Haziran ayında ihaleye çıkılacağını kaydetti.Kategori : POLİTİKA
Whatsapp İletişim